Když jen moderní nestačí

Text: Sofie Bydlení
20. března 2017 | 00:00

Pro všechny fandy nejmodernějších technologií zabalených do futuristických tvarů průmyslových materiálů je zde vizionářský styl high-tech. Strohý průmyslový styl se nejprve počal projevovat v architektuře 70. let minulého století a teprve poté se jím začali inspirovat i architekti interiérů. Původní excentrické výstřelky jsou dnes poměrně často vídány v nabídkách nejen světových, ale i tuzemských výrobců nábytku a domácí elektroniky.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Technologie především

Tento interiérový styl vystavuje na odiv nejenom použité materiály, ale také technologie. Má dokonale a do detailů propracovanou myšlenku komfortního bydlení a pohodlí. Bez nadsázky můžeme říci, že technologie zde hraje prim. Důraz je ale také kladený na ekologicky šetrné výrobky, jako jsou například energeticky úsporná svítidla anebo alternativní systémy vytápění a klimatizace.
Jako ukázku dokonalé high-tech architektury můžeme jmenovat například světoznámé Centre Pompidou v Paříži. Výraznou dominantou interiéru jsou eskalátory a veškeré technologické zařízení je umístěno na vnější straně skleněné fasády

Nejenom studené

V interiérovém pojetí se high-tech většinou mísí s minimalismem. Mezi materiály se velice často vyskytují sklo a lesklé kovy, pocitový chlad ale vyvažuje výběr doplňkové barvy. Naleznete zde velké plochy originálních odstínů, které byste jinde jen marně hledali. Například velice oblíbená je světle zelená, růžová i fialová, ale také výrazná černá anebo červená. Všechny tyto barvy bývají zpravidla kombinovány s ledově bílou a všemi odstíny šedé.

Vše je trochu jinak

Zvolené materiály v plné míře využívají nejenom všech svých zřejmých, ale i druhoplánových vlastností, jako je tvarovatelnost, pružnost, ohebnost anebo průsvitnost. Lze se setkat i s přiznanými materiály průmyslovými, jako jsou cihly, beton, lité nebo gumové podlahy nebo celoplošné plstěné koberce, které bychom očekávali spíš na stavbách.
Všude tam, kde bychom běžně použili například masivní dřevo či přírodní kámen, se můžeme setkat s plasty anebo kompozity. Není výjimkou, že materiály v takovémto interiéru byly původně vyvinuty pro kosmické využití, odtud možná pramení řidčeji používané označení „kosmický interiér“.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?
koupit časopis

Horoskopy

Už víte jak se vám bude dařit tento týden? 

Novinky

Interiérové dveře

Sháníte nové dveře do svého interiéru... více

Dvířka v novém!

Chcete změnit svůj interiér k nepoznání? Tak se zbavte starých nábytkových dvířek... více

Jen moderní nestačí

Pro všechny fandy nejmodernějších technologií... více

Čas měří spravedlivě

I když se může zdát, že nástěnné hodiny... více

Dveře nepřekáží...

Prognózy vývoje stavebnictví jsou možná různorodé... více

Trendy koupelna

Koupelna – místnost, kterou denně navštíví každý z nás a to několikrát… více