Z obsahu

Design pro všední den (str. 14)

Praktičnost a účelnost jsou u produktového designu na prvním místě, ale ruku v ruce by měly jít i kvalitní materiály a perfektní zpracování.


Krásná i praktická kuchyň (str. 16)

Úzký pás stěny mezi deskou a horními skříňkami bývá opomíjený. Přitom právě na něm do značné míry závisí uživatelský komfort a vzhled vaší kuchyně.

Chrám domácí pohody (str. 26)

Knihy si zaslouží důstojné místo, ale často je bohužel míváme rozstrkané po všech místnostech v domě. Chtělo by to pořádnou knihovnu.

Hrátky se světlem (str. 36)

Ať už si to uvědomujeme, nebo ne, i osvětlení v ložnici je pro nás velmi důležité.

Šatna, báječný přepych (str. 40)

Říkáte si, že šatna v bytě je tak trochu přepych a zbytečnost? Rozhodně ne. Ušetří místo a vnese do vašich věcí pořádek.

Místo prvních setkání (str. 48)

Předsíň anebo hala jsou místem prvního společenského kontaktu s příchozím. Vizitkou, jež o nás mnohé prozradí ještě dřív, než se stačíme představit.

Voda živá i osvěžující (str. 54)

V horkých dnech nás častěji než jindy přepadají myšlenky na osvěžující spršku. Tu si nyní dopřáváme i několikrát.

I bílá je barva (str. 70)

Celobílé obývací pokoje mohou v některých z nás vyvolat obavy - jen žádné červené víno! Ale jejich vzhled je tak neuvěřitelně elegantní a uklidňující.

3 x inspirace zmrzlinou (str. 74)

Lehké pastelové barvy ovládají letní dny stejně jako chladivé zmrzlinové osvěžení. Inspirujme se u cukrářů a vyzkoušejme doplňky v barvě vanilky, pistácií a malin.

Miniaturní hřešení (str. 80)

Neumíte si svůj den představit bez sladkého, ale pere se ve vás hřích se zodpovědností? Zkuste kompromis, malé sladké dobrůtky, tak na dvě sousta.

Květy zaslíbené duze (str. 96)

Kosatce, latinsky irisy, dostaly své jméno podle řecké bohyně duhy Iris. Zasloužila se o to především pestrá paleta barev.